Aizvadīta otrā līdzdalības budžeta projektu radošā darbnīca

Bilde

 

Trešdien, 20. aprīlī, Apkaimju iedzīvotāju centrā, Eduarda Smiļģa ielā, notika otrā Rīgas pilsētas līdzdalības budžeta projektu ideju īstenošanas konkursa radošā darbnīca, kurā piedalījās gan apkaimju biedrību pārstāvji, gan citi aktīvi rīdzinieki, kuri vēlas uzlabot savas apkaimes.
Darbnīcas laikā dalībnieki uzzināja vairāk par līdzdalības budžeta projektu ideju konkursu, attīstīja esošās un izstrādāja jaunas projektu idejas, uzzināja, kā pareizi sagatavot projektu tāmes, lai sagatavotu augstvērtīgus pieteikumus projektu konkursam, kā arī konsultējās ar pašvaldības speciālistiem, tostarp apkaimju koordinatoriem par iespējām īstenot savas ieceres konkrētās pilsētas vietās. 
Pasākumā piedalījās Rīgas pārstāvji no pašvaldības aģentūras “Rīgas gaisma”, pašvaldības kapitālsabiedrības “Rīgas meži” un Rīgas domes departamentiem, kuri darbnīcas apmeklētājus konsultēja gan par zemes piederības jautājumiem, teritoriju lietošanas ierobežojumiem, kā arī dažādiem tehniskiem jautājumiem. 
Iespēja uz vietas konsultēties ar visām pašvaldības iestādēm, kas līdz šim bijušas iesaistītas līdzdalības projektu īstenošanā, ļāva ātri iegūt atbildes uz sev interesējošiem jautājumiem.
Jau ziņots, ka, lai veicinātu apkaimju attīstību Rīgā, ceturto gadu pēc kārtas pašvaldība izsludinājusi Rīgas pilsētas līdzdalības budžeta projektu ideju īstenošanas projektu konkursu.
Konkursa mērķis ir ļaut iedzīvotājiem tieši lemt par daļas pilsētas budžeta izlietojumu un uzlabot publisko vidi savu māju tuvumā, tādā veidā pašvaldībai gūstot atgriezenisko saiti par iedzīvotājiem nepieciešamiem pilsētvides uzlabojumiem.
Projektu pieteikumi tiks pieņemti līdz 31. maija plkst. 12.00. Vairāk informācijas par līdzdalības budžeta projektu ideju konkursu balso.riga.lv.