Pludmales ierīkošana Jaunciemā

Projekta kopējās izmaksas
86289.00 EUR
Apkaime
Jaunciems
Iesniedzējs
Jaunciema Attīstības Biedrība
 
 
Neatbilst prasībām

Projekta realizācijas vieta: Rīga, Steķu iela (kadastra apzīmējums: 01001140320).

Jaunciemieši un viņu viesi ir ieraduši izmantot Ķīšezeru gan savai vasaras, gan ziemas atpūtai un uzskata to par pašsaprotamu, jo tā esot bijis gadsimtiem”. Diemžēl Rīgas apkaimē un visā valstī ir pārāk daudz precedentu, kur piekļuve ūdenim kļūst no sabiedriska labuma par atsevišķu namīpašumu privilēģiju. Arī patreizējā, t.s. Jaunciema pludmale” nav izņēmums. Kaut gan ar tādu nosaukumu šo pludmali viegli atrast interneta kartēs, faktiski tas ir privātīpašums, kuram piekļuves ierobežošana un visbeidzot slēgšana ir tikai laika jautājums. Par to, ko iesākt rīt, pareizie lēmumi jāpieņem šodien!

8 kilometru garajā Ķīšezera austrumu piekrastē pašvaldības pārziņā atlikuši divi piekrastes zemes gabali jeb aptuveni 200 metri ūdens līnijas. Viens no šiem zemes gabaliem atrodas Steķu ielā, tuvu Jaunciema centram. Kaut gan šobrīd šī zeme nemaz neatgādina pludmali un zemes gabala izmantošanai ir gan fiziski, gan juridiski šķēršļi, šī ir vēsturiska, iespējams, pēdējā iespēja pašvaldībai to izmantot sabiedrības interesēs, bet sabiedrībai - iestāties par savām tiesībām uz valsts īpašuma izmantošanas iespējām!

Jaunciema pludmales projekts paredz apmēram 150 m x 50 m plašu sabiedriski pieejamu teritoriju, kas sevī ietver pašu pludmali, nemotorizēto laivu piestātni, zaļo zonu, apstādījumus un citu labiekārtojumu, kā arī cietā seguma celiņus (promenādi), lai teritoriju padarītu pieejamu ar velosipēdiem, bērnu ratiņiem un invalīdu ratiņiem.

Pludmales apraksts

Pludmale ar pakāpenisku dziļuma pieaugumu, piemērota visām vecuma grupām, ieskaitot cilvēkus ar kustību traucējumiem. Jaunciema ostas uzbērums un tur esošie apstādījumi veido aizsegu no valdošiem Z/ZR vējiem un viļņiem. Pludmale sasniedzama no jebkuras Jaunciema vietas, ejot kājām vai braucot ar divriteni. No kaimiņu - Trīsciema un Sužu, kā arī tālākām apkaimēm - ar sabiedrisko vai privāto transportu.

Tehniskie dati:

Kopējais garums 175 metri

Kopējais platums 25-60 metri.

No tiem:

-liedags 15-25 m x 150 m;

-zaļā zona 5-10 m x 100 m;

-apstādījumi 2 m x 150 m;

-cietais segums 2 m x 150 m

Aprīkojums:

-velo novietnes;

-steķis (laivu piestātne nemotorizētiem peldlīdzekļiem);

-cietais segums, lai piekļūtu zaļajai zonai, ūdenim un piestātnei ar bērnu vai invalīdu ratiņiem;

-soliņi;

-pārģērbšanās kabīnes;

-atkritumu konteineri.

Kontaktinformācija: Jaunciema attīstības biedrība, e-pasts edg4rs.liepins@gmail.lv, tālruņa Nr. 29274532.

Rīgas domes Rīgas pilsētas apkaimju attīstības projektu īstenošanas konkursa vērtēšanas komisijas 2019.gada 18.jūnija sēdē nolemts noraidīt biedrības “Jaunciema attīstības biedrībaˮ iesniegto projektu “Pludmales ierīkošana Jaunciemāˮ, jo:

  • projekts neatbilst konkursa nolikuma 7.punkta prasībām – projekta realizēšanas vieta nav Pašvaldībai piederoša vai piekrītoša publiska ārtelpa;
  • plānotais finansējums (104 109,69 eiro) pārsniedz pieļaujamo finansējuma summu, kas noteikta konkursa nolikuma 4.punktā.